Top

Funkcja oprogramowania SATEXPERT – jak działa?

PHU AwpolAktualności Funkcja oprogramowania SATEXPERT – jak działa?

Funkcja oprogramowania SATEXPERT – jak działa?

Funkcja „SATEXPERT SW”, która jest dostępna dla serii mierników ROVER HD i PRO, jest cenną pomocą przy ustawianiu anteny satelitarnej na wybranego satelitę. Pojawiające się na ekranie miernika komunikaty tekstowe, wskazują, w którym kierunku przesunąć antenę, na wschód lub na zachód, aż do ustalenia pożądanego położenia na wybranego satelitę.
Poniżej instrukcja uruchomienia aplikacji SATEXPERT oraz przykład ustawienia anteny satelitarnej na satelitę Hot Bird 13°E.

 

1) Naciśnij przycisk VOLUME (GŁOŚNOŚĆ) i przejdź do KONFIGURACJI. Następnie naciśnij ENTER aby potwierdzić.

 

2) Wybierz SAT i ustaw SATEXPERT na ON (jeżeli na ekranie wyświetla się OPTIONAL oznacza to, że aplikacja nie została aktywowana na danym mierniku).

 

3) W trybie pomiarowym SAT naciśnij PLAN i wybierz satelitę, której poszukujesz (Hot Bird ustawiona na 13° Wschód – HBIR13).

 

 

4) Przejdź do SPECT (Widmo) i potwierdź ENTER.
5) Nawiguj w polu SPAN (górny prawy róg ekranu) i wybierz wartość „Satxprt”.
6) Ustaw antenę satelitarną. Podczas procesu pozycjonowania sprawdzaj komunikaty, które pojawiają się na dole monitora.

 

7a) Przykładowy pierwszy komunikat: EUTE9 < idź wschód
Miernik informuje, że czasza satelitarna jest zorientowana na satelitę EUTELSAT spozycjonowaną na 9° Wschód i należy przesunąć antenę na wschód, aby zorientować ją na Hot Bird 13° Wschód.

7b) Przykładowy drugi komunikat: EUTE16 > idź zachód
Miernik informuje, że czasza satelitarna jest zorientowana na satelitę EUTELSAT spozycjonowaną na 16° wschód i należy przesunąć antenę na zachód, aby ustawić ją na pożądaną satelitę (w naszym przykładzie Hot Bird 13° Wschód).

7c) Przykład trzeciego komunikatu: HBIR13 FOUND !
Miernik informuje, że czasza satelitarna została ustawiona na Hot Bird 13° Wschód.

8) W następnym kroku naciśnij SAT/MEAS i precyzyjnie zmodyfikuj ustawienie anteny aż do uzyskania maksymalnej wartości MARGINESU SZUMU (N.MARG.).

 

WAŻNE: Wiadomości tekstowe, które od czasu do czasu pojawią się na ekranie miernika podczas przesuwania anteny satelitarnej na wschód lub zachód, są ściśle związane z średnicą używanej anteny: 60-80-90 cm itp. Dlatego też, używając anten o małej średnicy, komunikaty związane z niektórymi satelitami mogą się nie pojawiać.
UWAGA: Grafiki oraz opisy MENU, zaprezentowane w poniższym dokumencie, mogą się różnić w zależności od modelu miernika i ulegać zmianom się bez wcześniejszego powiadomienia.

 

 

 

Comment
  • Super-Duper website! I am loving it!! Willl cone back again. I am bookmarking your feeds also Doe Arnie Emelin

Leave a Comment